Press "Enter" to skip to content

Čo je to virtuálne sídlo?

Hľadáte nehnuteľnosť, ktorú by ste mohli právoplatne zapísať do Obchodného registra SR (OR SR)? Ak ste menšia firma alebo napríklad start-up, nemusíte investovať do drahých kancelárskych priestorov. Riešením môže byť virtualne sidlo, vďaka ktorému ušetríte stovky eur. Za nízky mesačný poplatok získate doplnkové služby a lukratívnu adresu, ktorú budete môcť legálne zapísať do Obchodného registra. V tomto prípade si nekupujete priestory, ale adresu s externou virtuálnou kanceláriou, ktorá bude preberať vašu firemnú poštu, bude vás včas notifikovať a posielať vám preskenovanú poštu na email.

Notebook, káva, notes

S virtuálnym sídlom získate tieto doplnkové služby:

  • Preberanie, evidencia a skenovanie firemnej pošty
  • Notifikácia vo forme mailu alebo SMS o prijatej pošte
  • Súhlas vlastníka sídla o zapísanie nehnuteľnosti do OR SR
  • Prenájom konferenčnej miestnosti
  • Ukladanie odkazov a poskytovanie telefónneho čísla

Aké sú výhody a pozitívne stránky virtuálneho sídla pre vaše podnikanie?

Podnikateľka, modelka

Šetrenie financií a nízky mesačný poplatok. V porovnaní s prenájmom kancelárie v Bratislave ušetríte stovky až tisícky eur. Virtuálne sídla sa pritom takisto nachádzajú na lukratívnych adresách (v Bratislave, Košiciach,…), ale platíte za ne len zlomok ceny, približne okolo 10 – 20 EUR za mesiac. Nekupujete si totiž priestory, ale administratívne a korešpondenčné služby s lukratívnou adresou.

Lepšia vizitka pred obchodnými partnermi. A to je dôležité hlavne pre začínajúcich podnikateľov, ktorí potrebujú nadviazať pre svoje podnikanie efektívne vzťahy so skúsenejšími obchodnými partnermi. Ak bude v OR SR k vašej firme zaregistrované sídlo napr. niekde v centre Bratislavy, spraví to dobrý dojem.

Prístup k zasadacej miestnosti. Poskytovatelia virtuálneho sídla zvyčajne poskytujú aj zasadacie priestory. Za tieto sa nemusí platiť celý mesiac, ale povedzme len za pár hodín, počas ktorých budete mať tieto priestory prenajaté.

Oddelíte firemné záležitosti od vášho súkromia. A to platí pre prípad, ak by ste ako firemné sídlo zaregistrovali svoje domáce priestory, kam by vám následne chodila pravidelne firemná pošta a očakávané či neočakávané návštevy. S adresou v centre veľkého mesta je navyše menšia pravdepodobnosť návštevy úradníkov.