Press "Enter" to skip to content

Cenovo dostupný matrac ATLAS kokos.

Pri nákupoch nových matracov sa často môžeme stretnúť s názorom, že značkové matrace sú predražené. No tieto tvrdenia nie sú pravdivé a práve výrobcovia značkových matracov často ponúkajú aj lacnejšie produkty vysokej kvality. Tvrdenia o predraženosti vychádzajú zrejme z toho, že cena niektorých značkových matracov sa naozaj niekedy blíži aj k tisíc eurovej hranici, no sú to matrace z tých najkvalitnejších materiálov a určené iba pre tú najnáročnejšiu klientelu.

posteľ

Jedným z príkladov, keď výrobca špičkových značkových matracov dokáže vyrobiť aj kvalitný matrac za rozumnú cenu je matrac ATLAS kokos od spoločnosti SEGUM. Tento 17 cm vysoký pružinový matrac patrí k tým lacnejším, no stále ponúka dostatočnú kvalitu. A keďže ide o pružinový vzdušný matrac, tak je vhodný pre všetkých alergikov, ktorým iné typy matracov môžu časom spôsobovať problémy.

Matrac ATLAS kokos má jadro matraca tvorené z kvalitných Bonellových pružín vysokých 11 cm a hrubých 2,2 mm. U týchto pružín od nemeckého výrobcu sa nemusíte obávať nepríjemného vŕzgania ako tomu bolo u pružinových matracov v minulosti. Tieto pružiny sú z oboch strán chránené gumokokosovými doskami z materiálu Listex. Nie sú to obyčajné kokosové dosky aké používa konkurencia, a ktoré sa navyše aj často lámu. Dosky Listex sú veľmi pružné, pevné a veľmi odolné. Prenášajú váhu tela na pružiny, a rozkladajú tak celkovú váhu veľmi rovnomerne. Tieto dosky majú dlhú životnosť, takže aj celková životnosť matracov je tak veľmi vysoká a počas celej doby užívania sa vlastnosti matraca nemenia.

posteľ

Na povrchu je pena KOMFORT, čo je PUR pena najvyššej kvality tvrdosti 30-40 kg/m3. Táto kvalitná pena je elastická a nedeformuje sa ako nekvalitné PUR peny vyrábané v minulosti. Celková cena nakoniec závisí od výberu poťahu matraca, kde sú na výber tri druhy poťahov. Tento stredne tvrdý matrac ATLAS kokos je vhodný na pevný drevený alebo nepolohovateľný lamelový rošt.