» Uznesenia vlády » UzV č. 956/2005

UzV č. 956/2005

K návrhu na vysporiadanie záväzkov zdravotníckych zariadení voči Sociálnej poisťovni, záväzkov zdravotnej poisťovne Perspektíva v konkurze voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a záväzkov ŽSR voči spoločnosti Veriteľ, a.s.

Uznesenie vlády č. 956/2005 z 30. 11. 2005

A Vláda schvaľuje
A.1 Vysporiadanie záväzkov zdravotníckych zariadení, ktoré v zmysle zákona č. 416/2001 Z. z. prešli z pôsobnosti orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky a zdravotníckych zariadení, ktoré boli podľa zákona č. 13/2002 Z. z. v znení zákona č. 475/2002 Z. z. premenené zo štátnych príspevkových organizácií na neziskové organizácie voči Sociálnej poisťovni v zmysle predloženého materiálu,
A.2 Vysporiadanie záväzkov zdravotnej poisťovne Perspektíva v konkurze voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v zmysle predloženého materiálu,
A.3 Odpustenie dlhu ŽSR voči spoločnosti Veriteľ, a. s. v zmysle predloženého materiálu,
B Súhlasí
so vstupom spoločnosti Veriteľ, a.s. do likvidácie

Dlhové hodiny

Aktuálne záväzky zdravotníckych zariadení po lehote splatnosti:

0

Z Občianskeho zákonníka

Postúpenie pohľadávky

§ 526 ods. (1)
Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.

Prečítajte si!

Za Fica sa na Veriteľovi dobre nabalili
Rozhovor s Tomášom Szalayom o tom, kde mohlo skončiť 650 miliónov, ktoré zostali novej vláde zo štátnej akciovky Veriteľ.


Veriteľ sa správal pochybne. Za Fica. A Počiatek o tom vedel
Ministerstvu financií sa nepozdávalo splácanie dlhov v zdravotníctve, ale vláde o tom nepovedalo. Zistil to Tom Nicholson zo SME.


Veriteľ sa správal pochybne. Za Fica.
Príbeh tzv. Valentovičovho zostatku: štát púšťal z Veriteľa desiatky miliónov korún do firiem, ktoré boli zrejme od začiatku predurčené na to, aby s pomocou bielych koní zisk z obchodu so štátom vyprali. Investigatívny článok T. Nicholsona v denníku SME.


Fico mal pravdu
Na peniazoch zo štátnej akciovky Veriteľ sa niekto poriadne nabalil. Toto staršie tvrdenie Roberta Fica už nestojí na vode, je konečne dokázané. Komentár K. Čikovského v denníku SME.


Audity nezistili pochybenia pri oddlžovaní Veriteľom
Vládne audity vykonané v zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti MZ SR nezistili závažné nedostatky v správnosti stavu oddlžovaných záväzkov.


Fico s Počiatkom o Veriteľovi klamú
Peter Pažitný v rozhovore s Karolom Sudorom: "Moje dobré meno predsa nemôže poškodiť nejaký jachtár."


neuVERITEĽná potemkiniáda
Ivan Mikloš: Kauza Veriteľ ukazuje, že imidž odbornosti a serióznosti, ktorý si ministerstvo financií doteraz ako-tak dokázalo udržať, bol len zdaním.


Paška dostal od Veriteľa 40 miliónov
Kritik oddlžovacieho projektu Veriteľ sa nechal oddlžiť... cez Veriteľa...


U koho skončilo 20 miliárd?
Tomáš Szalay o killer aplikácii projektu veritel.sk.