» Najčastejšie mýty o Veriteľovi

Najčastejšie mýty o Veriteľovi

Táto rubrika obsahuje priebežne dopĺňaný zoznam rozšírených mýtov o spoločnosti Veriteľ, a.s. a ich argumentačné vyvracanie

SKARTAČNÝ MÝTUS

  • Dokumenty spoločnosti Veriteľ, a.s., boli pri likvidácii zničené, aby sa zamietli stopy po netransparentnom oddlžovaní. Doklady chýbajú dokonca i v Štátnom archíve SR.

Všetky dokumenty, ktoré bola spoločnosť Veriteľ, a.s. povinná archivovať, sa nachádzajú v archíve Ministerstva financií SR. Preberací protokol (viď nižšie) potvrdzuje prevzatie viac než 600 balíkov registratúrnych záznamov.

Mýtus o stratenej/zničenej dokumentácii spoločnosti Veriteľ vychádza zo skutočnosti, že likvidátorka spoločnosti neodovzdala včas do Štátneho archívu SR tzv. záznamy so znakom „A“, ktoré tvoria podmnožinu záznamov, odovzdaných do archívu MF SR. Toto opomenutie likvidátorka dodatočne napravila.

Dlhové hodiny

Aktuálne záväzky zdravotníckych zariadení po lehote splatnosti:

0

Z Občianskeho zákonníka

Dohoda

§ 574 ods. (1)
Veriteľ sa môže s dlžníkom dohodnúť, že sa vzdáva svojho práva alebo že dlh odpúšťa; táto dohoda sa musí uzavrieť písomne.

Prečítajte si!

Za Fica sa na Veriteľovi dobre nabalili
Rozhovor s Tomášom Szalayom o tom, kde mohlo skončiť 650 miliónov, ktoré zostali novej vláde zo štátnej akciovky Veriteľ.


Veriteľ sa správal pochybne. Za Fica. A Počiatek o tom vedel
Ministerstvu financií sa nepozdávalo splácanie dlhov v zdravotníctve, ale vláde o tom nepovedalo. Zistil to Tom Nicholson zo SME.


Veriteľ sa správal pochybne. Za Fica.
Príbeh tzv. Valentovičovho zostatku: štát púšťal z Veriteľa desiatky miliónov korún do firiem, ktoré boli zrejme od začiatku predurčené na to, aby s pomocou bielych koní zisk z obchodu so štátom vyprali. Investigatívny článok T. Nicholsona v denníku SME.


Fico mal pravdu
Na peniazoch zo štátnej akciovky Veriteľ sa niekto poriadne nabalil. Toto staršie tvrdenie Roberta Fica už nestojí na vode, je konečne dokázané. Komentár K. Čikovského v denníku SME.


Audity nezistili pochybenia pri oddlžovaní Veriteľom
Vládne audity vykonané v zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti MZ SR nezistili závažné nedostatky v správnosti stavu oddlžovaných záväzkov.


Fico s Počiatkom o Veriteľovi klamú
Peter Pažitný v rozhovore s Karolom Sudorom: "Moje dobré meno predsa nemôže poškodiť nejaký jachtár."


neuVERITEĽná potemkiniáda
Ivan Mikloš: Kauza Veriteľ ukazuje, že imidž odbornosti a serióznosti, ktorý si ministerstvo financií doteraz ako-tak dokázalo udržať, bol len zdaním.


Paška dostal od Veriteľa 40 miliónov
Kritik oddlžovacieho projektu Veriteľ sa nechal oddlžiť... cez Veriteľa...


U koho skončilo 20 miliárd?
Tomáš Szalay o killer aplikácii projektu veritel.sk.